Masif Panel Bakımı Nasıl Yapılır ?

Masif Panel Bakımı Nasıl Yapılır ?

Masif Panel Bakımı Nasıl Yapılır ?
Mobilya endüstrisinin bir numaralı malzemelerinden biri olarak bilinen masif paneller, masif panel bakımı nasıl yapılır konusunda özenli davranıldığında, çok uzun ömürlü ürünler olarak bilinmektedirler. Peki  masif panel nedir ve masif panellerin bakımları nasıl yapılır ? Orman ürünlerinden biri olan ahşabın panel haline getirilmesene masif panel denir. Bir diğer ismi ile de masif ahşap olarak bilinmektedirler. Ağacın en iyi ve en doğal hali olduklarından mobilya  üreticilerinin de bir numaralı tercihi olan masif paneller, endüstri bağlamında farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. Bu tür ürünlerin en önemli özelliği ise başka herhangi bir ağaçla birleştirilmiyor olmalarıdır. Bir panelinmasif olma özelliği taşıyabilmesi için farklı bir ağaç olmaksızın tek bir ağaç türünden üretilmiş olması gerekmektedir. Mesela meşe ve çam gibi ağaçlar başlı başına  tek bir panelde kullanılmalıdır.
Masif panel bakımında kullanılması gereken ürünler ;

  • Yağ
  • Zımpara

Peki evlerimizde de sıkça kullandığımız masif panellerin bakımı nasıl yapılmalıdır ?

  • Masif panellerle inşa edilen ürünler genellikle özel bir yağ ile korunmaktadır. Böylece çarpma, zedelenme gibi durumalra maruz kalındığında elde edilen ürün zarar görmemektedir
  • Ancak yine de olası durumlarda masif panel bakımınızı bir zımpara ve yağ ile yapabilirsiniz.
  • Masif panel bakımı yapmak için gerekli olan yağları panellerinizi satın aldığınız yerlerden temin etmeniz mümkün olacaktır.
  • Masif panel üzerinde meydana gelen aşınma veya darbe sonucu göçmeler zımpara yardımı ile düzeltilerek, sorunlu bölge yağlanır.

masif panel bakımı nasıl yapılır


Bunların dışında ise en çok sorulan sorulardan biri de ürünlerin ne denli dayanıklı olduğudur. Masif paneller üretildikleri ağaçlara göre suya dayanıklı ürünlerdir. Serttir. Çeşitli renkleri mevcuttur. %100 doğal olan masif panel,hem işçilikten, hem malzemeden hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.